Historia marki Kegel-Błażusiak

Historia firmy Kegel-Błażusiak sięga 1979 roku. Właśnie wtedy dwaj bracia Błażusiakowie rozpoczęli swoją działalność w rodzinnej miejscowości - Nowym Targu. Pełni energii i pasji, ze wszystkich sił dążyli do wspólnego celu. Nie zważając na przeciwności losu, podążali za swoimi marzeniami. Ich wytrwałość i ciężka praca wkrótce przyniosły skutek. Dzisiejsze przedsiębiorstwo Kegel-Błażusiak jest jednym z czołowych polskich producentów branży odzieży i obuwia roboczego oraz pokrowców samochodowych.

Otwarcie niewielkiej, rodzinnej wytwórni było pierwszym krokiem braci Błażusiaków w dążeniu do celu. Produkowali wówczas jedynie odzież roboczą na niewielką skalę. Pierwsza produkcja miała miejsce w domu prywatnym. Z początku drobne przedsięwzięcie, niebawem nabrało rozpędu i działało pełną parą. Interes się rozwijał, więc szybko podjęto decyzję o budowie większych zakładów produkcyjnych. Otwarto nowe zakłady w Ochotnicy, Nowym Targu i Jabłonce. Rosło również zatrudnienie, a zwykłe maszyny zastąpiono automatami. Nowoczesny sprzęt znacznie przyśpieszył produkcję. Rozszerzono asortyment wzbogacając ofertę o kolejne produkty przy zachowaniu wysokiej jakości. Niebawem po odzieży roboczej przyszedł czas na pokrowce i plandeki samochodowe a kolejnym krokiem była produkcja butów roboczych. 

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć niezwykle atrakcyjną ofertę. Jesteśmy nastawieni na zaspokajanie potrzeb naszych klientów i staramy się zawsze sprostać ich wymaganiom.

Dokładamy wszelkich starań by nasze produkty były zawsze jak najwyższej jakości. Życzymy Państwu, aby sukces firmy Kegel-Błażusiak stał się również Państwa sukcesem.